Strona pogoda-na24.pl korzysta z plików cookies. Więcej
Szukaj: Poleć:

Pogoda na styczeń 2018?
Pogoda na styczeń 2018

Powstało już wiele prognoz pogody odnośnie stycznia 2018 roku. Wstępnie wiemy, co czeka nas w tym okresie, nadchodzącym za stosunkowo krótki okres czasu. Święta i Sylwester miną bardzo szybko i zanim się obejrzymy wkroczymy już w 2018 rok i najchłodniejszy zimowy miesiąc – styczeń.

Styczeń – jaka pogoda?

Styczeń jest najchłodniejszym zimowym miesiącem i według statystyk przynosi największe spadki temperatury powietrza. Nie inaczej ma być w 1018 roku, chociaż zima w tym czasie ma być wyjątkowo ciepła. Sam początek miesiąca ma przynosić w dzień od -2 do nawet 3 stopni Celsjusza – zimniej będzie jedynie w górach. Styczeń ma być ciepły i sporadycznie na samym początku miesiąca mają występować opady śniegu, natomiast wieczory i noce przyniosą od -2 do -6 stopni Celsjusza, wtedy ochłodzenie będzie znacznie mocniejsze.

Połowa miesiąca nie przyniesie większych zmian, w dzień zapanuje od -2 do 3 stopni Celsjusza, natomiast wieczory i noce przyniosą ochłodzenie sięgające od -2 do -6 stopni Celsjusza. Połowa stycznia w Polsce ma być okresem bardzo pochmurny, właściwie przez cały ten okres na niebie mają utrzymywać się gęste chmury ze sporadycznymi przejaśnieniami. Będzie to sytuacja przejściowa, która zmieni się na koniec stycznia. Może pogoda wcale nie wydaje nam się bardzo chłodna, jednak pamiętajmy że w górach ochłodzenie będzie o wiele silniejsze, tam w styczniu będzie naprawdę zimno i bardzo śnieżnie.

Na koniec sprawdźmy, co o pogodzie na koniec stycznia mówią synoptycy – będzie wtedy od -2 do 0 stopni Celsjusza w dzień, natomiast w nocy pojawi się od -3 do -7 stopni Celsjusza. Będzie to okres rozpogodzenia, po 22 dniu miesiąca zachmurzenie ustąpi, będzie się pojawiało znacznie więcej słońca i przyjemnej atmosfery. Opady śniegu w tym czasie mają występować, ale będzie to stosunkowo niewielka ilość biorąc pod uwagę możliwości tego miesiąca. Szykujmy się na wyjątkowo ciepłą zimę w 2018 roku, która szybko ustąpi miejsca wiosennej pogodzie.

Poleć odpowiedź:

Pogoda na lato 2018

Pogoda na lato 2018 - wszystko wskazuje na to że lato 2018 będzie piękna. Więcej

Pogoda na lipiec 2018

Pogoda na lipiec 2018 - Czy lipiec 2018 będzie deszczowy? - sprawdz więcej. Więcej

Pogoda na czerwiec 2018

Pogoda na czerwiec 2018: Jeden z najpiękniejszych miesięcy w roku - sprawdz. Więcej

Pogoda na lato 2018

Lato 2018 - O pogodę nie musimy się martwić, bo jak twierdzą synoptycy, na pewno będzie udana ... Więcej

Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5

pogoda-na na Facebook'u